Керівник Сумської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону інформує про результати роботи прокуратури за 2021 рік


Керівник Сумської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону інформує про результати роботи прокуратури за 2021 рік

В умовах проведення реформування правоохоронних органів, а також ряду законодавчих змін, прокурорами Сумської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону триває, в межах компетенції, забезпечення виконання функцій, покладених на органи прокуратури.

Загалом прокурорами до суду для розгляду по суті упродовж 2021 року скеровано 36 кримінальних проваджень, в тому числі про корупційні злочини, проти життя та здоров’я особи, щодо безпеки руху та експлуатації транспорту, проти власності, а також проти встановленого порядку несення військової служби.

Так, у 2021 році прокурорами Сумської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері скеровано до суду 4 кримінальних провадження щодо вчинення військовими посадовими особами корупційних кримінальних правопорушень.

Зокрема до суду скеровано 2 провадження щодо осіб офіцерського складу територіальних підрозділів Державної прикордонної служби України за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України. Найбільші суми хабарів – 1 тис. доларів США та 10 тис. євро.

У всіх випадках правопорушників затримано безпосередньо після отримання неправомірної вигоди, а її предмет вилучено.

Зазначимо, що значна частина з числа скерованих до суду справ, це кримінальні провадження, пов’язані з ухиленням військовослужбовців від військової служби за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.407 КК України.

Під час досудового слідства у провадженнях даної категорії встановлено, що основними причинами вчинення злочинів, пов’язаних з походженням військової служби, є особиста недисциплінованість окремих військовослужбовців та недбале ставлення до службових обов’язків.

Керівник Сумської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Іван Парфьонов зазначив, що у поточному році спостерігалася тенденція до збільшення кількості випадків дорожньо-транспортних пригод за участю військовослужбовців Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України.

Так, у вересні поточного року мав місце трагічний випадок в м. Роми Сумської області, коли під час завантаження військової техніки здійснено наїзд на військовослужбовця військової частини А1476. Від отриманих травм потерпілий загинув на місці. На даний час досудове розслідування триває.

З метою запобігання та попередження кримінальних правопорушень, а також адміністративних правопорушень, у грудні цього року особисто керівником прокуратури проведено дві зустрічі з військовослужбовцями військової частини 3051 Національної гвардії України та 5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України.

При цьому керівником Сумської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері зазначено, що вчинення військовослужбовцями відповідних кримінальних правопорушень негативно відображається на авторитеті військових формувань.

Крім того, керівник прокуратури зазначив, що кількість випадків вчинення злочинів у стані алкогольного сп’яніння зросла.

Як приклад, у липні 2021 року військовослужбовець однієї з військових частин Збройних Сил України в м. Конотоп Сумської області перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, використовуючи мало значний привід діючи умисно, спричинив місцевому мешканцю тілесні ушкодження, від яких настала потерпілий загинув.

Завдяки спільній роботі правоохоронних органів злочинця своєчасно встановлено та затримано. За результатами слідства відповідне кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.121 КК України скеровано до суду. Судовий розгляд триває.

На даний час Сумською спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері вживаються заходи, спрямовані як на запобігання вчинення злочинів, так і заходи щодо невідворотності покарання за вчиненні кримінальні правопорушення.

Поряд з цим, Іван Парфьонов повідомив, що ефективність боротьби із злочинністю досягається завдяки спільній скоординованій роботі правоохоронних органів.

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *