[ad_1]

«Сталі корупційні зв’язки», «посадовці систематично отримують неправомірну вигоду» — це цитати пресрелізу Сумської обласної прокуратури про лісову галузь Сумщини.

Минулого тижня прокуратура повідомила про викриття корупційних схем у лісогосподарстві. На сайті відомства розповіли про більше ніж півсотні обшуків, і всього три підозри. Водночас самі підозрювані – знеособлені, а інформації про їхню подальшу долю — нуль. Тож Sumy.Today з’ясував, про кого саме і що йде мова.

За Агролісом дерева згубили

Ця історія набула кримінального контексту ще рік тому. У грудні 2022-го прокуратура задокументувала вимагання хабаря заступником директора Лебединського агролісгоспу за продаж лісу по заниженій ціні. Тоді мова йшла про Олександра Хрупу. До слова, він був не лише замом Лебединського агролісгоспу, а ще й очолював фракцію ОПЗЖ у Сумській райраді. (Справу за його обвинуваченням Лебединський райсуд призначив до розгляду на 3 жовтня).

Але на цьому ані розпил агролісу, ані кримінальне переслідування його учасників не припинилися. За даними наших джерел в правоохоронних органах, керівництво «Сумиоблагролісу» та його дочірніх підприємств (на кшталт Лебединського) мають сталі корупційні зв’язки із низкою суб’єктів господарювання. Правоохоронці вважають, що існують дві злочинні схеми.

«За деревом дерево – ось і кончився ліс»

Схема №1 – це передача приватним фірмам просто необлікованого лісу. Тобто по-тихому вирубали – по-тихому вивезли – гроші поділили.

Схема №2 – це дерево, що годиться на меблі, за документами проходить як дрова. Тобто клас деревини, яка передається від Агролісу до приватних контор, свідомо і значно занижується.

За втіленням цих схем, як вважають поліціянти, стоять керівники лісогосподарських підприємств, які систематично отримують неправомірну вигоду.

Та як виявилося, до керівників самого Облагролісу правоохоронці поки не добралися. Про це свідчить пресреліз прокуратури.

«За результатом зібраних доказів 6 вересня 2023 року повідомлено про підозру службовцю одного з дочірніх підприємств в одержанні неправомірної вигоди за оборудки з деревиною, директору ТОВ за фактом надання неправомірної вигоди. Також повідомлено про підозру адвокатці підприємства, яка впровадила схему підкупу контролюючих органів»

І це все, що повідомила обласна прокуратура. Sumy.Today з’ясував, кому саме оголосили підозру, а хто на підході.

Лісові мавки

«Службовець дочірнього підприємства» — це майстер Сумського (після реорганізації – Миколаївський) агролісгоспу Василь Джуган. Йому правоохоронці повідомили про підозру по двох статтях Кримінального кодексу (ч. 3,1 ст. 368, ч.2 ст. 369 КК) – обидві стосуються хабарництва. У якості запобіжного заходу суд обрав йому… особисті зобов’язання.

Другий «клієнт» правоохоронців – такий собі Андрій Рєзнік, власник кількох ТОВок ( «Суми-Продресурс 2009», Консорціум «Старт-Білдінг» і т.п.)

Його підозрюють ледь не в організації злочинного угрупування: «має організаторські здібності та лідерські якості, дружні та ділові стосунки із працівниками органів влади, контролю, правоохоронних органів, матеріально-технічну базу (виробничі приміщення, обладнання, комерційні транспортні засоби), низку суб’єктів господарювання, а також підконтрольних ФОП. Маючи на меті суттєве збільшення незаконного прибутку, вирішив оптимізувати вищезазначену зазначену структуру шляхом залучення до злочинної діяльності низки співучасників, забезпечення її стійкості та ієрархічності».

Цього підозрюваного суд відправив під нічний домашній арешт.

І третя фігурантка кримінальної лісової історії – Вікторія Литвиненко. У минулому юристка Сумської міської ради, потім юристка сумських ЖЕКів і вже 10 років як адвокатка.

Поліціянти повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 14 – ч. 3 ст. 369 КК України, тобто «у готуванні до надання неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь -якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, кваліфікуючими ознаками якого є надання особі, яка займає відповідальне становище, а також вчинене за попередньою змовою групою осіб».

Її суд посадив під цілодобовий домашній арешт.

Сумська обласна прокуратура не погодилася з такими рішеннями судів і подала апеляції по всім трьом підозрюваним з клопотанням взяти їх під варту, тобто відправити у СІЗО, — повідомила пресслужба облпрокуратури.

Крім того, матеріали стосовно керівника обласного Агролісу (Олександра Будніка – депутата облради, обраного від ОПЗЖ), передані за підслідністю до НАБУ.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua[ad_2]

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *