[ad_1]

Зі Світланою Макаєвою, заслуженою тренеркою України, головною тренеркою муніципального спортивного клубу «Сумчанка», національної збірної з хокею на траві, індорхокею та тепер і хокею 5S ми зустрілись на полі у парку «Казка» в Сумах. У той час тут проводили тренування юні хокеїстки. А тренували їх вихованки Світлани Миколаївни – Наталія Ткач, Олена Свістюр та Юліана Фадєєва.

«Дуже приємно, коли твої вихованці тренують. Вчора її призначили тренером збірної до 16 років. Дуже задоволена. Наталію Ткач призначили тренером до 21 року. Звісно, для мене це дуже важливо, коли вихованці продовжують твою справу», — розповіла Суспільному Світлана Макаєва.

Нещодавно збірна України, під керівництвом Світлани Макаєвої взяла участь у чемпіонаті Європи у другому дивізіоні. На ньому наша команда, сформована з вихованок сумської хокейної школи, посіла четверте місце.

«З огляду на результат – це успіх. Тому, що з 2012 року ми не могли потрапити до четвірки, нажаль. Бо дуже виріс рівень інших команд, багато країн зробили великі кроки вперед, тому важко боротися. Але з огляду на те, який мала стан на сьогодні наша збірна – то, звісно, дуже неприємно, тому, що, мабуть, знаєте, результат — друге місце у групі — ми посіли тільки по різниці м’ячів (один м’яч ми програли чешкам) потрапили на сильну команду Франції. Потужну, яка зараз готується до домашньої Олімпіади й, звичайно, вони в дуже гарному стані. Тому всі сили ми виклали проти Франції, програючи 0:2. І вже в матчі за «бронзу» з Уельсом (яка була нам до снаги) просто не вистачило сил. Звісно завжди хочеться медалей, завжди хочеться вищого рівня, але результат – результатом дуже задоволена, грою особливо. Ще ми потрапили в ситуацію коли відразу дві основні центральні півзахисниці на цьому чемпіонаті зіграти не змогли – Ольга Куриленко залишилась вдома і Євгенія Керноз після першого матчу дуже захворіла і замінити їх було практично ніким. Дуже багато грали наші молоді дівчата. І я задоволена грою насамперед. Ну а результат – завжди хочеться трошки краще», сказала пані Світлана.

Світлана Макаєва впевнена, що перемагає завжди команда, проте відзначила й окремих гравців.

«Хочу сказати, що дуже потужно зіграла, в першу чергу, наша Катерина Шоколенко, котра вже багато років є лідеркою збірної. Вона дуже грає стабільно в таких іграх. Цього разу вона перевершила себе. Як завжди на рівні грала капітан наш Євгенія Мороз. Дуже потужно зіграла молода Карина Леонова. Ми не очікували такого результату. Молоді дівчата гарно зіграли. Дуже потужно зіграли Катерина Попова і Валерія Зайцева. Марина Хілько, яка була найстаршою на турнірі, на чемпіонаті Європи, але всі дивилися і не могли повірити, що ця дівчина робить таку роботу на полі й так грає, як Марина Хілько, якій 39 років», — говорить тренерка.

Як це тренувати команду, яка і є збірною України та чи нормально те, шо там виступають лише вихованки сумської хокейної школи? – Світлана Макаєва сказала:

«Я вважаю, ще це погано для збірної. Для клубної команди це, можливо, не погано. Але для збірної команди, коли вона не може підсилюватися гравцями з інших клубів, це погано і це також велика проблема насамперед для нашої національної збірної. Тому, що ми не маємо потужних суперників. У нас був Київ, Черкаси, Полтава, у нас був Кропивницький, у нас були команди в яких з’являються «зірочки»

День 24 лютого, говорить пані Світлана, залишив слід як у її житті, так і в житті команди.

«Я навіть не могла подумати, що після 24 лютого ми зможемо продовжити свою діяльність. Коли через місяць ми виїздили на запрошення італійців на кубок чемпіонів я не могла собі уявити що ми виїдемо на тренування, що ми зможемо заграти. Але пройшов деякий час і я зрозуміла, що ми повинні займатися своєю справою.Коли ми виїхали та два місяці перебували в Італії, два місяці перебували в Німеччині, місяць в Литві – я не думала, що ми можемо повернутися. Але дівчата прийшли й сказали: «Ні. Ми хочемо їхати додому». Навіть ті, хто там залишився, я їх просто вмовляла залишитись, бо їм треба підтримувати свій рівень», — згадала жінка.

За півтора року у команді «Сумчанка» змінився склад гравців. Прийшли молоді гравчині. «Чи дотягують вони до «довоєнного» рівня?», — спитав у тренерки журналіст.

«Звичайно, їм не вистачає досвіду. Але вони настільки завзяті, настільки люблять хокей, настільки віддані цьому виду спорту і своєму місту, що, я думаю, вони компенсують на змаганнях саме це. Треба час, що б вони підвищили свій рівень, щоб вони були конкурентоспроможними. Але коли бачиш ці очі, коли бачиш, як вони працюють, коли бачиш, як вони не реагують на ці сирени (це погано, мабуть, що вони вже звикли) – але у них у всіх є мета. І це найголовніше, що їх змушує йти сюди на тренування», — впевнена Світлана Макаєва.

За півтора року повномасштабної війни команда завоювала декілька медалей, але деякі з них для пані Світлани особливо цінні.

«Медаль чемпіонату Європи з індорхокею і Німеччині стала для нас дуже важливою. Бо давно ми не перемагали на змаганнях такого рівня. Тим паче саме в такий час. І медаль в новому виді спорту хокей 5S, де ми вперше брали участь, не маючи навіть досвіду, не маючи жодного турніру ми потрапили на чемпіонат світу (він вперше відбудеться в Омані). Також для нас була омріяною – ми навіть не могли уявити, що можемо вийти на такий рівень. І на чемпіонаті світу четверте місце (коли ми трошки не дотягнули) теж дуже хотілося перемогти. Медаль – це для чого спортсмен працює, це його життя».

Наприкінці зустрічі поцікавились про плани на майбутнє.

«Дуже важкий сезон на нас чекає. Дуже важкий у січні, відбірковий турнір до Олімпіади. Відразу через два дні чемпіонат світу в Омані (хокей 5S), 10 лютого – чемпіонат Європи з індорхокею. Через два тижні «Сумчанка» грає у Туреччині кубок європейських чемпіонів. І, нажаль, завжди жаліємось, що сезон хокею на траві починається дуже рано в Європі, дуже важко, неможливо підготуватися нам, завжди граємо у квітні – тому нам зробили таку «послугу» і тепер ми Кубок європейських чемпіонів граємо в березні».

З пані Світланою ми зустрілись біля поля, де проходило тренування юних сумчанок.Тренерка говорить, у цих дівчат є майбутнє у збірній.

«Я впевнена, що тут не одна збірниця. Сподіваюсь, що наші тренери будуть їх готувати, будуть продовжувати справу».

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua[ad_2]

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *