Нові робочі місця, іпотека на житло під 5%, термомодернізація будівель: голова ОДА розповів про перспективи Сумщини на 2022 рік


Нові робочі місця, іпотека на житло під 5%, термомодернізація будівель: голова ОДА розповів про перспективи Сумщини на 2022 рік

Голова Сумської ОДА Дмитро Живицький провів робочу зустріч із першим заступником Міністра економіки України Денисом Кудіним. Про це посадовець повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Не гаючи часу, наступного дня після створення Сумського машинобудівного кластеру енергетичного обладнання провів робочу і дуже продуктивну зустріч з Денисом Кудіним, першим заступником Міністра економіки України.

  • Є розуміння того, що ми можемо залучати в область інвестпроекти обсягом 200-300 млн доларів. Для цього потрібні гарно прораховані і прописані бізнес-проекти.
  • Оговорили можливості надання кредитів “5-7-9” для середніх і великих підприємств, з річним обігом до 600 млн грн.
  • Наступного року запрацює лізинг на вагонобудування. А це 10 тисяч вагонів, які будуть виготовляти українські підприємства. У свою чергу, це перспективи для виробництв Сумщини, які виробляють комплектуюче обладнання.
  • Існує можливість відкриття лізингових програм обсягом до 3 млрд грн

на закупівлі вітчизняного машинобудівного обладнання. Це можливості для підприємств новоствореного кластеру мати ринок збуту.

https://www.facebook.com/263442414347851/posts/858217348203685/?d=n

Для мешканців Сумщини – це робочі місця!

– І ще є хороша новина для учасників кластеру: заручилися підтримкою Мінекономіки щодо прийняття законодавчих змін по обов’язковій локалізації продукції, яка закуповується державними та комунальними компаніями!

Це те, що стосується роботи кластеру.

  • А ще сьогодні говорили про впровадження з 2022 року іпотеки на житло під 5% річних, терміном на 20 років.

– Домовилися, що з Сумщиною відпрацюємо пілотний проект зі спільним механізмом взаємодії: споживач, забудовник, Укрфінжитло, муніципалітет, ОДА. Це стосується термомодернізації будівель. Гроші будуть іти через “Укрфінжитло”. У 2022 році ми зможемо зробити 200 будинків, якщо міські ради будуть готові надавати 20% спів фінансування», – йдеться в повідомленні голови Сумської ОДА.

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *